• +905076988702
  • mail gönderin

Bilişim Davası Avukatı

Çorlu Bilişim Avukatı

Çorlu da Bilişim Avukatı

Bilişim avukatı terimi aslen 2000’li yıllardan sonra ortaya çıkmıştır. Çünkü internet ve teknoloji son 20. yüzyılda hızla gelişmiştir. Neredeyse herkesin aktif olarak kullandığı internetin gelişme göstermesiyle birlikte yararları ve zararları ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bilindiği üzere internet bilgiye ulaşımın en kolay yolu, kaynağıdır. Ancak her zaman yararlı bir şekilde kullanılmamaktadır. Özellikle internet üzerinden takip ve tespit edilmenin gerçek hayata oranla daha zor olması internet üzerinden işlenen suçların sayısını artırmıştır. Bu bilgiler ışığında “Bilişim avukatı nedir ?” sorusunu internet ve bilişim sistemlerinin kullanılmasından doğan hukuki uyuşmazlıkların çözümünde rol oynayan avukat olarak tanımlamak mümkündür.

Bilişim Avukatı Çorlu

Bilişim Davası Çorlu'da

Savcılık şikayetleri Siber Suçlar İnternet ortamında doğan her türlü hukuki uyuşmazlığın çözümü Kişisel verilerin ve bilgi güvenliğinin korunması Haksız rekabete sebep olan fotoğraf, video, yazı vb. içeriklerin kaldırılması İnternet sitelerinden özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve kişilik haklarına zarar veren içeriklerin kaldırılması 7.) Maddi ve manevi tazminat davaları