• +905076988702
  • mail gönderin

Medya Basın Avukatı

Medya Basın Avukatı

Çorlu da Medya ve Basın Avukatı

Basın, günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahip olmakla beraber kişilik haklarımızı doğrudan etkileyen yayınların basın vasıtasıyla gerçekleştirilmesi basın ve medya hukukunun gelişmesine ve uyuşmazlıkların artmasına yol açmıştır.

Hakaret, onur kırıcı ve iftira niteliğindeki yayınlar nedeniyle maddi ve manevi tazminat davalarının yürütülmesi, yazılı ve görsel yayınlara karşı tekzip prosedürünün işletilmesi, basın ve medya kuruluşlarına yönelik danışmanlık hizmeti.

Büromuz Basın ve Medya Hukuku kapsamında ağırlıklı olarak basın ve medya kuruluşlarının faaliyetlerinin yürürlükteki mevzuata uygunluğunun sağlanması için danışmanlık verilmesi; yayın içeriklerinin hukuka uygunluk denetiminin yapılması; yayınlar sebebiyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve diğer idari merciler nezdinde yürütülen hukuki ve cezai prosedürlerin takibi; lisans sözleşmeleri, sponsorluk sözleşmeleri, reklam sözleşmeleri, menajerlik sözleşmeleri, basın danışmanlığı sözleşmeleri ve diğer sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresi konularında hizmet vermektedir. Bununla birlikte Büromuz yazılı veya görsel yayın yoluyla kişilik haklarının ihlali durum araştırması yapmakta ve ihlaller hakkında hukuk ve ceza davalarını takip etmektedir.

Medya Basın Avukatı Çorlu

Medya ve Basın Davası Çorlu'da

Hedef Odaklı ve Alternatif Çözümler Kişiye Özel Hukuki Çözümlern Doğru ve Sonuç Odaklı Çalışma Sorunlarınıza Hızlı ve Beklentinin Ötesinde Cevaplar %100 Müvekkil Memnuniyetine ve İletişimin Gücüne İnanıyoruz.